Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość...

Dzisiaj jest: 26 Marzec 2014    

Mieszkania Kraków - Biuro Nieruchomości

Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość. Oferty, lokale, wynajem, sprzedaż. Real Estate Agency Cracow

Tagi nieruchomości

parking oszczędne banki polityka mieszkaniowa przepisy BHP udane inwestycje w Krakowie zarobki USA blog nieruchomości homestaging Koszty dojazdu domy Kraków pośrednicy nieruchomości Real Estate Agency Cracow dobra lokalizacja occupy world nowoczesne domy oszczędność kosztów inwestycje Kraków inwestycje w drzewo biurowce Kraków miejsca parkingowe zaniedbania budowlane perspektywy mieszkaniowe Krakowian kongres PFRN przyszłość kredytów budowa domu deregulacja zawodów branży nieruchomości wizerunek pośrednika nieruchomości koszt czasu uwolnienie zawodów regulowanych emeryci uwolnienie zawodów regulowanych życie studenckie wyceny działek Blog ustawa deregulacyjna wypadki na budowie inwestorzy budowlani reklamy na budynkach kryzys zaufania Wawel budowa domu jednorodzinnego Real Estate Agent pośrednicy nieruchomości budowa domu Kraków mieszkania dla studentów Kraków dobra dzielnica mieszkania Nowy Jork podatek katastralny apartamenty Kraków Cracow ceny drewna occupy cracow krakowskie akademiki ogrzewanie domu udane inwestycje drewno kominkowe Kraków ustawa deregulacyjna wynajem mieszkania Manhattan dobra lokalizacja Kraków kobiety koszty budowy domu apartamenty Manhattan zagrożenia budowlane gotowe apartamenty inwestycje hotelowe prekursorzy rynku mieszkaniowego Real Estate Cracow dom dla rodziny strefa parkowania Kraków apartamenty Wola Justowska odjazdowe domy obowiązek meldunkowy analiza kosztów wybór domu ceny akademików nowoczesne domy Kraków deregulacja zawodów Realtor Cracow odpowiedzialność inwestora standardy zawodowe home staging nowy jork occupy wall street lokalizacja mieszkania ogrzewanie domu

Ostatnie wpisy

  • Zmiany w regulacjach prawnych dotyczących wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości wywołują wiele kontrowersji. Czy deregulacja zawodów w branży nieruchomości doprowadzi do zapaści sądów?
    Oceń teń wpis bloga
    2 głosy
  • Najbardziej popularna dzielnica wśród studentów i artystów w Nowym Jorku to obecnie  Harlem, który kiedyś był matecznikiem czarnoskórych gangów. Obecnie przechodzi proces rewitalizacji podobnie jak
    Oceń teń wpis bloga
    1 głos

Kalendarz pośrednika

Ładuję....
Home Blog Andrzej Akademik kontra wynajęte mieszkanie w Krakowie

Real Estate

Blog pośrednika nieruchomości z Krakowa

Akademik kontra wynajęte mieszkanie w Krakowie

przez Andrzej on
Andrzej
PL: Andrzej posiada licencję pośrednika nieruchomości, poczucie humoru które pom
Użytkownik jest offline
16-09 w Mieszkania studenckie

Kilkanaście lat temu życie studentów w Krakowie toczyło się wokół domów studenckich. Przyszli deweloperzy szukali dachu nad głową w Krakowie, negocjacje z kolegami ze studiów często były długotrwałe i upojne. W XXI wieku krakowscy studenci włączają się do wyścigu szczurów.


Życie studenckie w Krakowie


Kilkanaście lat temu i więcej życie studentów w Krakowie toczyło się wokół domów studenckich. Przeważająca część studentów pochodziła spoza Krakowa i nie miała schronienia nad głową. Świeżo upieczeni studenci nie mieli łatwo, pierwsze lata studiów to było hartowanie charakterów przyszłych intelektualistów.

Akademik Straszny Dwór Kraków

Maminsynek
, który wydostał się spod opieki ukochanej mamusi dostawał popalić. Oprócz samodzielnego parzenia herbaty musiał się nauczyć gotowania, nie tylko parówek. Maminsynek po treningu jaki dostał w akademiku był dobrym kandydatem na męża dla przyszłej żony, żona miała z niego pożytek i chwaliła Teściową. Nowy rok akademicki w Krakowie spowoduje napływ wielu maminsynków i zaradnych młodych adeptów nauki z całej Polski. Łączy ich wspólna idea: 
Jak znaleźć tanie mieszkanie w Krakowie?

Mieszkania dla studentów w Krakowie

Mieszkania do wynajęcia dla studentów to była mrzonka za czasów socjalizmu. Władza ludowa nie miała mieszkań dla Krakowian a cóż dopiero dla studentów? Niepokorni studenci musieli zamieszkiwać w akademikach, domach studenckich wybudowanych specjalnie w pobliżu uczelni aby nie zakłócali spokoju Krakowianom.

Mieszkania do wynajęcia w kamienicy krakowskiej o niskim standardzie Kamienice na Kazimierzu w Krakowie

Mieszkanie do wynajęcia na mieście to był luksus na który mogły sobie pozwolić latorośle rodziców zarabiających zielone za granicą, dzieci prywaciarzy czyli dzisiejszych biznesmenów. Student mający rodzinę w Krakowie często korzystał z gościnności spokrewnionych gospodarzy. Ceny mieszkań do wynajęcia w ówczesnych latach były wysokie, znacznie przekraczały możliwości studenckiej kieszeni.

Miejsca w akademikach dla studentów

Studenci dobrze musieli kombinować aby dostać miejsce w akademiku. Miejsce w akademiku nie było drogie, ale podobnie jak dzisiaj obowiązywały kryteria dochodowe. Kryterium przyznania miejsca w akademiku był oficjalny dochód na członka rodziny. Trzeba pamiętać, że w ówczesnych latach nie było jeszcze rocznych zeznań podatkowych. Bogaci rolnicy opływali w pieniądze, wiejska kiełbasa, swojska szynka codziennie była na stole.

Świeże wiejskie wędliny

Oficjalnie rolnicy mieli niskie dochody dzięki czemu dzieci ze wsi mogły dostać miejsce w akademiku. Dzieci intelektualistów, lekarzy, dzieci nauczycieli często miały trudności ze zdobyciem miejsca w akademiku. Studenci musieli nieźle kombinować aby dostać miejsce w akademiku.

Na waleta w akademiku

Obecni biznesmeni krakowscy, deweloperzy z Krakowa często pierwsze szlify biznesowe zdobywali na miasteczku studenckim w Krakowie. Przyszli deweloperzy szukali dachu nad głową w Krakowie, negocjacje z kolegami ze studiów często były długotrwałe i upojne. Dzięki wytrwałej postawie i skutecznym negocjacjom studenci bez przydziału dostawali kąt w pokoju od kolegów studentów z roku.

Waleci czekają pod akademikiem w Krakowie Waleci nadawali listy na poczcie na miasteczku studenckim

Waleci bo o nich mowa, często byli wykorzystywani do codziennych posług dla prawowitych najemców pokoju w akademiku. Zaradność której wówczas się nauczyli procentuje do dzisiaj. Znajomości w Krakowie nawiązane podczas studiów, na miasteczku studenckim w Krakowie podczas imprez służą Waletom do dzisiaj. Każdy student chciał mieszkać w akademiku, tu było centrum życia studenckiego i tanie miejsce w akademiku. Mało tego, piękne studentki z Krakowa studenci mogli codziennie podziwiać przez okno akademika a odważniejsi u siebie w pokoju.

Razem czy osobno?

W XXI wieku krakowscy studenci włączają się do wyścigu szczurów. Wielu studentów z Krakowa nie ma czasu na spotkanie ze studentkami lub kolegami na imprezie. Studentów opętała żądza wiedzy, szukają spokojnego kąta gdzie mogą zakuwać do egzaminów. Organizacje studenckie nie są atrakcją dla studentów, nastały czasy indywidualistów.

Razem jest taniej Osobno jest smutno

Przykłady Japonii lub bliskiego sąsiada zza miedzy Niemiec pokazują, że w życiu więcej można osiągnąć działając w grupie. Krakowscy studenci, którzy to zrozumieli wspólnie wynajmują mieszkanie lub znajdują wolne miejsca w akademikach. Aby kogoś dobrze poznać, musisz poznać go w biedzie i niedoli. Widzisz czy chłopak potrafi zrobić śniadanie, czy jest ciągłym maruderem i nic mu nie pasuje bo u mamy najlepiej. Jak zabraknie kasy to zaradny student szuka zarobku a lewus chciałby ciągle sępić na cudzym. Zaradny student ma wielu znajomych, z głodu nie umrze, wszędzie go częstują!

Ceny miejsc w akademikach w Krakowie

Dzięki uprzejmości kierujących akademikami i studentom z Samorządu studenckiego udało się uzyskać kilka informacji na temat przewidywanych cen za miejsca noclegowe w akademikach w Krakowie. Serdecznie dziękuję moim rozmówczyniom i rozmówcom za pomoc.

Miasteczko studenckie w Krakowie Akademiki w Krakowie

Pokoje w akademikach na miasteczku zwykle przeznaczone są dla 2 lub 3 studentów. Osobne pokoje w akademikach nie oznaczają odizolowania od innych. Najczęściej spotykany układ pokoi to układ studyjny, który zawiera 4 pokoje: 2pokoje 2 osobowe i 2 pokoje 3 osobowe. W skład takiego segmentu wchodzi jeszcze łazienka, aneks kuchenny zwykle jest na piętrze. Pokój 2 osobowy dla studentów przeciętnie ma powierzchnię 10m2, co daje 5m2 na studenta. Jedna łazienka przypada na 2 pokoje czyli na 4 lub 5 osób plus Waleci.

Waleci sypiają u kolegów na miasteczku w Krakowie Miasteczko studenckie AGH

Cena za jedno miejsce noclegowe na miasteczku studenckim w Krakowie waha się w przedziale 300 - 340zł za miesiąc jest uzależniona od standardu pokoju i akademika. W cenie akademika jest zawarta opłata za dostęp do Internetu.

Wg dostępnych informacji nie są planowane podwyżki opłat za akademik dla studentów uczelni krakowskich.  Aby dostać miejsce w akademiku musisz śledzić terminy składania podań o akademik. Przegapisz termin to zapomnij o akademiku!

Plusy mieszkania w akademiku:

-szybki dostęp do studentów z roku, można się razem pouczyć lub dowiedzieć co się działo na uczelni,
-imprezy ad hoc stwarzające możliwości poznania nowych osób to uroki życia w akademiku,
-niższe koszty utrzymania w Krakowie,
-dobra komunikacja z centrum Krakowa,
-blisko do uczelni.
-znajomości procentujące przez całe życie.

Krakowski pośrednik nieruchomości ma znajomości w Krakowie wśród studentów i absolwentów uczelni. Bez znajomości zawartych podczas mieszkania w akademiku trudno coś załatwić w życiu.

Cena mieszkania do wynajęcia dla studentów

Od kilkunastu lat powstaje w Krakowie wiele nowych osiedli mieszkaniowych. Ostatnie dziesięciolecie przyniosło duży wysyp nowych mieszkań od deweloperów w Krakowie. Skąd się wzięło tyle nowych mieszkań w Krakowie? Starzy wyjadacze mieszkaniowi pamiętają, że jeszcze 10 lat temu kredyt mieszkaniowy był oprocentowany powyżej 20% w skali roku, obecne oprocentowanie kredytu mieszkaniowego to 6% w skali roku, sprawdź raty kredytów mieszkaniowych.

Mieszkania w Krakowie były dostępne dla dobrze zarabiających ludzi posiadających oszczędności. Własne oszczędności służyły jako wkład własny na mieszkanie, jako pierwsza wpłata, kolejne raty były udzielane przez solidny bank. Brokerzy finansowi w Krakowie praktycznie byli nieobecni, pojawili się po kilku latach.

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej zaczęło przybywać mieszkań. Obecnie student jest mile widzianym najemcą mieszkania. Mieszkania wynajmowane są przez kilku studentów, którzy między sobą dzielą pokoje i obowiązki gospodarcze. Średnia koszt wynajmu mieszkania w Krakowie to około 500zł/ osobę, 1 student ma przeciętnie do dyspozycji 10m2. W 2 pokojowym mieszkaniu może zamieszkać 4 studentki, każda najmująca płaci 500zł/miesiąc uwzględniając wszystkie opłaty (woda, prąd, opłaty dla zarządu, śmieci, ogrzewanie mieszkania).

Mieszkania do wynajęcia na nowym osiedlu w Krakowie

Cena wynajmu 2 pokojowego mieszkania w Krakowie zawiera się w przedziale 1000 - 1700złotych za miesiąc plus opłaty eksploatacyjne w zależności od lokalizacji i warunków mieszkaniowych. Studenci wyższych lat mają znajomości i potrafią ustrzelić tańsze mieszkanie.  Aby znaleźć mieszkanie nie musisz składać podania na uczelni, sam wybierasz mieszkania w dowolnym terminie i w dowolnej lokalizacji w Krakowie. Warto aby mieszkanie miało dobrą komunikację z krakowską uczelnią i z Rynkiem Głównym w Krakowie, gdzie będziesz pracować i imprezować.

Plusy mieszkania w wynajętym mieszkaniu:

-w teorii więcej ciszy i spokoju potrzebnego do nauki,
-przeciętnie 2 razy większa powierzchnia na głowę najemcy studenta,
-możliwość poznania Krakowian z innej strony jako sąsiadów,
-lepsze warunki do prowadzenia kuchni, bezalkoholowe piwo w lodówce jest bezpieczne,
-często własny balkon lub taras umożliwia zaczerpnięcie świeżego powietrza.

Absolwenci uczelni krakowskich mają sentyment do Krakowa

Uczciwy pośrednik nieruchomości z Krakowa nie doi studentów, ma mieszkania do wynajęcia dla studentów, nie bierze za to od nich grosza. Wynagrodzenie pośrednika nieruchomości uiszcza Wynajmujący mieszkanie.

Informacje uczelniane o miejscach w akademikach w Krakowie:

Kolejność alfabetyczna uczelni krakowskich, dopisz brakujący akademik wraz z adresem URL.

AGH Akademiki

http://www.ms.agh.edu.pl/
http://www.ds13.agh.edu.pl/
http://www.hotele.studenckie.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie (ASP Kraków) - Akademik

http://www.asp.krakow.pl/akademik/?page_id=26

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie (AWF Kraków)

http://urss.awf.krakow.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=5&Itemid=9
http://www.awf.krakow.pl/index.php/studenci/pomoc-materialna

Politechnika Krakowska Akademiki

http://www.radaosiedla.pk.edu.pl/
http://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=129&Itemid=302
http://www.samorzad.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=174

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Akademiki

http://www.ps.uek.krakow.pl/index.php?action=Akademiki&l2=18
http://www.merkury.uek.krakow.pl/

Uniwersytet Jagielloński

http://www.samorzad.uj.edu.pl/dorm/staticPage/1/48
http://nawojka.bratniak.krakow.pl/html/index.php
http://www.bip.uj.edu.pl/uniwersytet/struktura/administracja/ds-bursa-jagiellonska

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

http://www.up.krakow.pl/ach/ds/index2.php3?nag=cennik&tresc=cennik
http://www.up.krakow.pl/stypendia/mag/magisterskie.html
http://www.samorzad.up.krakow.pl/
http://www.up.krakow.pl/zaulek/

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

http://msb.ogr.ar.krakow.pl/akade_i.htm
http://www.ar.krakow.pl/rektor/sp_byt/ds.htm

Tagi: mieszkania dla studentów, ceny akademików, krakowskie akademiki, życie studenckie, Kraków
Przeczytano: 26543
Oceń ten wpis bloga
0 głosy

Trackback(0)

TrackBack adres do tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RSS feed tego komentarza

Napisz Komentarz

mniejsze | większe
security image
Poniżej przepisz powyższy kod antyspamowy, wybacz nam, to ochrona przed robotami:

busy