Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość...

Dzisiaj jest: 21 Luty 2014    

Mieszkania Kraków - Biuro Nieruchomości

Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość. Oferty, lokale, wynajem, sprzedaż. Real Estate Agency Cracow

Szukaj oferty

Minimum pokoi , Min. łazienek
Cena nieruchomości w PLN

Tagi nieruchomości

deregulacja zawodów branży nieruchomości dobra lokalizacja Kraków zaniedbania budowlane home staging odpowiedzialność inwestora wynajem mieszkania Manhattan koszty budowy domu krakowskie akademiki udane inwestycje mieszkania dla studentów zagrożenia budowlane dom dla rodziny budowa domu Kraków polityka mieszkaniowa miejsca parkingowe standardy zawodowe biurowce Kraków Kraków obowiązek meldunkowy Cracow kryzys zaufania uwolnienie zawodów regulowanych Real Estate Agency Cracow deregulacja zawodów wyceny działek drewno kominkowe Kraków lokalizacja mieszkania nowoczesne domy Kraków wypadki na budowie wybór domu oszczędność kosztów kongres PFRN analiza kosztów blog nieruchomości parking ustawa deregulacyjna zarobki USA Realtor Cracow emeryci homestaging uwolnienie zawodów regulowanych inwestycje hotelowe inwestycje w drzewo apartamenty Kraków odjazdowe domy Koszty dojazdu nowy jork nowoczesne domy reklamy na budynkach życie studenckie perspektywy mieszkaniowe Krakowian oszczędne banki udane inwestycje w Krakowie pośrednicy nieruchomości domy Kraków mieszkania Nowy Jork Real Estate Cracow budowa domu occupy wall street occupy cracow ceny drewna kobiety ogrzewanie domu przyszłość kredytów koszt czasu pośrednicy nieruchomości inwestycje Kraków ogrzewanie domu strefa parkowania Kraków apartamenty Manhattan gotowe apartamenty apartamenty Wola Justowska Wawel Real Estate Agent podatek katastralny budowa domu jednorodzinnego dobra dzielnica dobra lokalizacja prekursorzy rynku mieszkaniowego Blog inwestorzy budowlani wizerunek pośrednika nieruchomości ceny akademików occupy world ustawa deregulacyjna przepisy BHP

Ostatnie wpisy

 • Zmiany w regulacjach prawnych dotyczących wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości wywołują wiele kontrowersji. Czy deregulacja zawodów w branży nieruchomości doprowadzi do zapaści sądów?
  Oceń teń wpis bloga
  2 głosy
 • Najbardziej popularna dzielnica wśród studentów i artystów w Nowym Jorku to obecnie  Harlem, który kiedyś był matecznikiem czarnoskórych gangów. Obecnie przechodzi proces rewitalizacji podobnie jak
  Oceń teń wpis bloga
  1 głos

Kalendarz pośrednika

Ładuję....
Inwestycje w Krakowie interesują 14 gości 
Home EasyBlog Andrzej Koszt budowy domu 2011

Real Estate

Blog pośrednika nieruchomości z Krakowa

Koszt budowy domu 2011

przez Andrzej on
Andrzej
PL: Andrzej posiada licencję pośrednika nieruchomości, poczucie humoru które pom
Użytkownik jest offline
16-10 w Domy Kraków

Budowa domu jednorodzinnego wymaga przygotowania biznes planu który uwzględnia wszystkie koszty. Największą wartość domu stanowi grunt, który się pod nim znajduje, poznaj tajemnice wyceny działek!

Budowa domu w Krakowie

Samodzielna budowa domu w Krakowie

Budowa domu jednorodzinnego wymaga przygotowania biznes planu który uwzględnia wszystkie koszty. Materiały budowlane i koszty robocizny przy budowie domu do jedna strona medalu. Finansowanie budowy domu to druga część medalu, wymaga od Ciebie starannego przygotowania dokumentów do banku. W Krakowie mieszkańcy nadal budują domy o powierzchni 200m2 i większe domy. Do wyliczeń przyjmiemy, że krakowska rodzina buduje dom o powierzchni użytkowej 200m2. Powierzchnia użytkowa (p.u.) z reguły jest mniejsza od powierzchni całkowitej domu (p.c.). Mały garaż przy domu w Krakowie posłuży jako schronienie dla aut Krakowian.

Zakup działki pod budowę domu

Działki budowlane w Krakowie kosztują z reguły więcej niż działki rolne, chociaż w wielu przypadkach różnica jest niewielka. Działki rolne które można przekształcić na działki budowlane trzymają ceny, sprzedający nie są naiwni po doświadczeniach ostatnich 7 lat. Właściciele posiadający działki rolne nie zawsze mają pełną świadomość, że działki rolne wymagają czasu i odwiedzania wielu urzędów aby zyskały status działek budowlanych. W zależności od nakładów pieniędzy i czasu na przekształcenie działek rolnych różnie układają się różnice cenowe między działkami rolnymi a działkami budowlanymi.

Droga do domu pod Krakowem

W Krakowie proces przekształcenia działek wymaga czasu, dziesiątki tysięcy posiadaczy czeka na decyzje niewielu urzędników. W okolicy Krakowa proces przekształcenia działki rolnej na działkę budowlaną przebiega szybciej- mniej przekształceń działek to szybsza praca lokalnych urzędników w gminach. To powód dla którego działki budowlane poza Krakowem są tańsze od działek budowlanych w Krakowie.

Działki koło Krakowa

Najtańsze rozwiązanie to działka pod dom w Krakowie otrzymana od rodziny, niewielu szczęśliwców ma dostaje działki w Krakowie od rodziców lub dziadków.

Tajemnice wyceny działek budowlanych

Uzyskanie kredytu na budowę domu w Krakowie związane jest ze spełnieniem wymagań banku. Wymagania banku:
-kosztorys budowy domu sporządzony przez klienta kredytobiorcę, zwykle udział własny klienta to 20% wartości kredytu hipotecznego. Udział własny to aktywa klienta w postaci działki budowlanej, im wyżej wyceniona tym większy udział własny a co za tym idzie lepsze warunki kredytowe.

Często Rzeczoznawca wycenia działkę poniżej wartości rynkowej, to korzyść dla banku który ma zapas ceny na działce aby w razie kłopotów ze spłacaniem rat przez klienta sprzedać szybko działkę. Z drugiej strony niska wycena działki budowlanej przez Rzeczoznawcę działa na niekorzyść klienta kredytobiorcy. A w końcu to klient który bierze kredyt na dom płaci za usługi rzeczoznawcy.

Klient może się poskarżyć do banku na niską wycenę działki przez Rzeczoznawcę ale czas na zbieranie dokumentacji dla banku płynie. Komitet kredytowy w banku może odrzucić skargę klienta i udzielić kredytu na dom na podstawie zaniżonej wyceny działki budowlanej. W efekcie klient aby uzyskać min. 20% wkładu własnego oprócz działki musi wyłożyć swoje pieniądze na materiały i roboty związane z poszczególnymi etapami kosztorysu budowy domu.

-wycena działki budowlanej przez polecanego rzeczoznawcę bankowego lub z listy rzeczoznawców rekomendowanych przez bank. Wybierz rzeczoznawcę który mieszka blisko działki, będzie taniej a sąsiad rzeczoznawca raczej nie będzie chciał Cię wyrolować na wycenie działki. Ceny działek budowlanych w Krakowie i okolicach Krakowa cały czas rosną albo co najmniej trzymają ceny. Można to łatwo wytłumaczyć – ziemia to dobra lokata pieniędzy, w banku na lokatach tracisz lub ledwo utrzymujesz stan posiadania.

Koszty przyłączy i mała architektura

-mała architektura – ogrodzenie, plantowanie, itp.,
koszt małej architektury to 25tys.zł do 40tys.zł,
-koszt przyłączy do domu to około 30tys.zł:
-podłączenie wody 100m – 60zł/m netto/1m, 6000zł netto,
-przyłaczenie gazu za darmo do 50m, opłata przyłączeniowa =2800zł,
-prąd – tylko opłata przyłaczeniowa 2700zł, 30m
-kanalizacja w odległości 55m, cena za kanalizację to 100zł/m. Gmina może podłączyć kanalizację za darmo ale to mało realne w Krakowie.  Na budowę kanalizacji można uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.  Prace związane z projektowaniem i budową kanalizacji lepiej zlecać firmie polecanej przez Urząd Gminy lub Wójta – robota idzie bez problemów i odbiór kanalizacji nie stanowi problemu.

Powierzchnia domu w Krakowie

Przed laty polskie rodziny budowały duże domy na 2 lub 3 pokolenia. Rozsądek podpowiadał rodzinie, że lepiej wybudować duży dom od razu niż czekać 30 lat na własne mieszkanie. Rynek mieszkaniowy w Krakowie zmienił się od tamtej pory, wielu ludzi przed budową domu nie ma świadomości, że każdy dodatkowy metr, każdy pokój to lata wyrzeczeń i oszczędzania. Dzieci zwykle odchodzą na swoje, dzieci kupują własne mieszkanie lub budują własne domy w Krakowie.

Warto rozważyć budowę domu dla jednej rodziny o powierzchni 100-150m2. Większość rodzin buduje domy o powierzchni około 200m2. Poniżej przedstawiam koszty budowy takiego domu w Krakowie w sezonie 2010-2011. Znajomy kupił działkę budowlaną pod Krakowem kilka lat temu, na jesieni 2010 roku postanowił urzeczywistnić marzenia o własnym domu. Cena działki budowlanej wzrosła w tym czasie o 40%, powierzchnia działki 10 arów.

Stopy fundamentowe

Z działki musi być usunięty humus do głebokości 30-40cm, kierownik budowy oszacowuje głębokość fundamentów na podstawie struktury ziemi, warto zrobić badania gruntu. Po usunięciu humusu kopie się dziury w ziemi na fundamenty na głębokość 80-90cm. Jeśli teren jest nierówny, działka nie jest płaska, to kopie się głębiej. Mrozy powodują, że ziemia przemarza – powoduje naciski, przesunięcia, mikroruchy, czyli fundamenty mogą się przemieszczać a tym samym pękają ściany domu.

Doły pod fundamenty

Ziemia rozmarznięta to ziemia miękka, duży nacisk domu na fundamenty powoduje, że pękają ściany. To przyczyna dla której pod fundamentami wylewa się ławy fundamentowe. Na samym dole wykopu wylewa się stopy pod fundament na głębokości 1-1,20m czyli poniżej strefy zamarzania. Wysokość stóp fundamentowych to 20-30cm, szerokość stóp fundamentowych to 60cm, na nich się kładzie fundament.

Beton wylany na fundamenty domu

Wymiary fundamentów

Zwykle grubość fundamentu – szerokość fundamentów jest równa grubości ścian, około 25-30cm, może być większa. Niektórzy inwestorzy mieszkaniowi wylewają fundamenty o szerokości 44cm dla pustaków Porotherm, Wienerberger lub Leier. To pustaki ceramiczne mocowane na zasadzie pióro-wpust. W pionie nie ma zaprawy a w poziomie jest 1cm zaprawy. Zaprawa cementowa gotowa do kupienia np. z betoniarni Contractor, 200zł brutto za kubik tj.1m3.

Zaprawa betonowa
przywożona jest w gruszce, trzeba ją szybko wykorzystać bo zaczyna wiązać. Budowlańcy powinni wylać zaprawę betonową do pojemnika z desek, wyłożonego folią, wylać, skropić wodą, zakryć folią. Wytrzyma 2-3dni.  Pojemność max. pojemnika na beton to 6m3. Lepiej zamawiać mniej betonu, np. 2,5m3, powód: trwałość gotowego betonu to 48-50godzin. Robota musi iść szybko aby beton nie zastygł, potrzeba 3-12 ludzi na budowie.

Własny beton

Oszczędności na fundamentach są możliwe, jeśli budowlańcy sami będą przygotowywać beton na budowie w betoniarce. Betoniarka duża ma pojemność 0,45m3, mała 0,25m3 tzw. 250tki, najtaniej robić beton na budowie.

Samodzielne przygotowanie betonu na budowie domu

Potrzebne surowce do betonu to piasek, cement, woda, wapno – wychodzi 2 razy taniej niż zakup gotowego betonu. Wapno powoduje, że zaprawa jest plastyczna jak ciasto. Fachowcy na budowie mogą wtedy pracować w rytmie narzuconym przez kierownika budowy.

Koszt fundamentów

Fundamenty - na dom 200m2 poszło ok. 80m3 betonu z betoniarek, beton B-25 czyli beton bardzo wytrzymały, koszt w 2010r – 220zł brutto za 1m3 w firmie Kontraktor w Krakowie. Fundament wylewany był pod obwód domu, obwód garażu i pod ściany nośne. Beton wylewa się do przygotowanych szalunków wykonanych z desek. W tak przygotowanym otworze należy ułożyć zbrojenie z drutów zbrojeniowych.

Szalunki pod fundamenty domu

Na zbrojenie fundamentów stosuje druty fi=12-16, druty wkłada się do szalunku. Na jednym boku musi być 1 pręt, dopuszczalne jest więcej prętów łączonych ale muszą zachodzić na siebie.

Schody wewnętrzne w domu wylane z betonu

Do wylania fundamentu potrzeba beton, pręty, druty do związania prętów, szalunki (z desek). Szalunki można pożyczyć. W 2011r. za beton trzeba już zapłacić 270 zł brutto za 1m3.
Zużycie betonu: beton na garaż 41m2 = 12m3, na dom nad parterem 30m3 – beton B25, beton na schody zewnętrzne i wewnętrzne, beton na taras przed domem 12m3.
Łącznie wykonanie fundamentów w 2010 roku kosztowało 80tys.zł brutto (materiały + robocizna).

Budowa ścian domu

Beton drożeje, ceramika tj. pustaki i dachówka też drożeje – rabaty dla hurtowni są obcinane przez producentów materiałów budowlanych. Najtańszy skład budowlany w Krakowie na Tynieckiej 188 w 2010 roku oferował tanie pustaki.  Cena 4,10zł brutto za 1 pustak ceramiczny Wienerberger 25-tka, grubość = 25cm (grubość ściany domu), wysokość = 23cm, długość = ok.39cm. W 2011r cena pustaka to już 4,90zł za 1szt. pustaka. Na dom poszło 2,5tys pustaków, czyli 2500x4,10=12500zł.


Budowa ścian domu
Wybudowana ściana domu

W domu potrzebne są różne kominy:
-Komin – murowany pełna cegła czerwona (2m3) 90gr/1szt,
-Powyżej dachu cegła klinkierowa antracytowa 4zł/1szt., koszt zakupu 1200zł.
-2 kominy systemowe Schiedel: do kominka fi20 + wentylacja fi16cm (okrągły 16 lub 14x14 kwadrat),
Komplet komin+wkład+kleje, rewizja, nakładka do góry chromowana = koszt 3300zł/2kominy Schiedla.
-Komin wentylacyjny 14cm x 14cm .

Ściany domu można wybudować z betonu komórkowego kładąc pustak na pustak na cienkim kleju, łączenia wystarczy posmarować 1-2mm. Beton komórkowy szybko nasiąka wodą  - to jego minus, nie można budować jesienią lub wiosną, nie można ścian zostawiać na zimę. Aby ściany i mury nie zaciekały wodą należy od razu je przykryć dachem. W przeciwnym wypadku wilgoć długo trzyma i trzeba wysuszyć ściany, żeby nie było grzyba w domu.

Stropy domu

Wykonanie stropów samodzielnie wychodzi 15% taniej niż kupować gotowe stropy. Ale trzeba zamawiać pręty zbrojeniowe, druty, druty wiązałkowe, szalunek, podstawki dystansujące. Inwestor musi mieć narzędzia - giętarkę do prętów, stosowane pręty różnej grubości: fi=12mm – tych idzie na budowie najwięcej, fi 16 – nadproża, podciągi, belki, fi8, fi10, fi6 na strzemiona tj. łączenie nadproża.

Zbrojenie na strop domu Druty zbrojeniowe wykorzystane do zazbrojenia stropu domu

Do wylania stropu potrzebne są stemple podtrzymujące, można je zrobić samodzielnie z zakupionych materiałów albo wypożyczyć. Wypożyczenie stempli pod stropy jest tańsze, krakowski Budostal 2 oferuje wynajem stempli lub dzierżawę, dochodzi kaucja 10tys.zł. Wypożyczenie stempla metalowego regulowanego kosztowało 35gr/dzień netto. Firma budująca dom obliczyła, że potrzeba 200 stempli na wylanie stropów.

Stemple podtrzymujące strop domu

Wieńce dachowe

Wieniec – granica między ścianami poddasza i konstrukcją dachem. Zwykle na grubość ściany domu – szerokość 25cm, wysokość 25cm, zazbrojone prętami  fi12, zalane betonem. Wylewka betonu na wieniec następuje rurą z gruszki (auta) lub stosuje się oddzielnie pompa podpinana oddzielnie do gruszki z betonem (auto).

Wieniec na dachu, kiedyś na wieniec kładziono papę a teraz izolację kauczukową. Następnie na wieniec kładzie się belki drewniane czyli więźbę dachową. We wieńcu zatapiane są śruby (co 1,5m), które przechodzą przez izolację kauczukową i mają wystawać nad tę izolację ok.20-30cm, na te śruby nachodzą drewniane belki. Belki są sprzedawane w jednometrowych kawałkach, budowlańcy tną na pół o długości 0,5m.

Wieniec dachowy

Koniec połówki śruby przechodzącej przez belkę na dole budowlańcy zaginają i zaczepiają o pręty zbrojeniowe w wylewce betonowej. Druga metoda to na końcu pręta śruby w betonie nakrętka szeroka (fi=4-5cm średnicy) – zalewane betonem aby pręt, śruba u góry się nie kręciła a przede wszystkim nie wyciągnęła przy skręcaniu belki dachowej. Po skręceniu obcina się śrubę, nakrętka wystaje nad belką drewnianą. Nad belką daje się wełnę – później po zrobieniu konstrukcji dachowej ociepla się wełną.

Przygotowanie wieńca dachowego

Wymiary belki 14x14cm – długość belki powinna być równa całej długości ściany ale nie zawsze tak się uda zrobić. Belki z drewna iglastego świerk, sosna. Klasa drewna C30 – czyli przesuszone. Belkę od razu skręcić aby się nie wyginała ponieważ schnie i odkształca się w różne strony. Belkę należy wcześniej zaimpregnować przed położeniem na dachu, zresztą belki zwykle przychodzą z tartaku zaimpregnowane.

Koszty położenia dachu

W 2011r koszty zakupu drzewa na dach to ok. 750zł netto/1m3 +VAT 23% - krokwie, belki, łaty, kontrłaty, deski czołowe.  Inwestor zakupił drewno na dach w ilości ok. 13kubików drewna konstrukcyjnego zwartego, czyli 13m3. Drzewo na konstrukcję dachu kosztowało 10700zł. Na dach potrzebne są belki. Belka ma wymiary 18cmx7cmx8m, belki drewniane mają długość 9m i składy liczą za belki długości 9m. Powierzchnia dachu to około 250-260m2.

Belki do budowy dachu domu

Inwestor przyjął założenie, że trzeba dachówkę na 300m2 dachu. Ukochana małżonka inwestora chciała mieć dach 4-spadowy a nie tańszy dach 2 spadowy. W przypadku dachu wielospadowego jest więcej ścinek dachówki i odpadów. Większe straty dachówek wynikały też z budowy 2 jaskółek po bokach domu.

Jeśli dach byłby 2 spadowy to należałoby przyjąć że potrzeba kupić dachówkę na 250m2 + 5% więcej na ścinki, czyli trochę taniej. Koszt zakupu dachówki na dom 200m2 z 4spadowym dachem to w 2010 roku po obniżkach ceny dachówki 11tys.zł (dachówka, gąsiory, trójniki, dachówki krańcowe, itp.).  Betonowa dachówka Braas 300m2  była tańsza niż dachówka ceramiczna, której koszt zakupu wynosił w 2010 roku 16tys. zł, czyli ok.50% więcej. Czy warto przepłacać za dachówkę?

Inne koszty związane z ułożeniem dachu to:
Okna dachowe Fakro 7 szt – 8400zł brutto,
Rynny plastikowe kosztowały 2200zł, alternatywa – rynny metalowe to koszt 3500zł.  Blacha na dach (kosz), folia dachowa, płotki przeciwśniegowe, wyłaz dachowy, ławeczka dla kominiarza, odgromniki to 7tys. zł w tym folia dachowa 1200zł.

Koszt ceramiki dachowej

W ceramice dachowej strasznie drogie są gąsiory i obróbki, sama dachówka ceramiczna nie jest taka droga, cena 1dachówki to 5zł. Cena trójnika 1 szt 400m. Na 1m wchodzi 4-5sztuk gąsiorów a cena 1 szt =70zł. Dach domu w Krakowie wymagał 60m gąsiorów czyli 60m x 5szt = 300gąsiorów x 70zł = 21000zł.

Koszty robocizny dachu

Można znaleźć dekarzy, którzy szacują koszt robocizny przy układaniu dachówki na dachu na 55zł/m2. Umowa z dekarzem powinna dokładnie precyzować zakres robót przy układaniu dachu. Dodatkowe prace nie wymienione w umowie są wyceniane dodatkowo. Dodatkowy, nieprzewidziane wydatki na budowie domu to normalna sytuacja, inwestorzy mają swoje wyliczenia a rzeczywistość to inna bajka.

Dom w stanie surowym otwartym bez dachu

Budżet na budowę domu z reguły jest przekraczany nawet o 50%. Dlatego warto od początku budowy przyjąć założenia, że budowa domu w Krakowie pochłonie więcej pieniędzy niż zakładasz w swoim budżecie.  Podbitka dachowa w przypadku domu 200m2 to 100m bieżących. Koszt robocizny to 12zł /1mb.=1200zł. Do tego należałoby doliczyć koszt deseczek na podbitkę. Inwestor zrezygnował z podbitki na obecnym etapie.

Podsumowanie kosztów budowy domu

Koszt budowy domu w Krakowie w stanie surowym zamkniętym w 2011 roku to około 230tys.zł, czyli 1150zł/1m2 bez ceny działki. Dom postawiony na ogrodzonej 10 arowej działce. Brak okien, brak ocieplenia i tynków, nie ma instalacji, które stanowią znaczący koszt w cenie domu. Na wykończenie domu w Krakowie potrzeba co najmniej drugie tyle pieniędzy czyli około 250tys.zł (2300zł/1m2). W sumie przewidywany koszt budowy domu w Krakowie wyniesie 500tys.zł bez uwzględnienia kosztów zakupu działki budowlanej. Ceny działek budowlanych w Krakowie zawierają się w przedziale 30tys.zł do nawet 150tys.zł za 1ar (100m2). 10 arowa działka w dobrej lokalizacji w Krakowie to wydatek na poziomie 500tys.zł – 1mln.zł.

Budować czy kupować dom?

Z wyliczenia kosztów budowy domu w Krakowie w dobrej dzielnicy wynika, że można wybudować nowy dom 200m2 na działce 10arów za 1mln.zł-1,5mln złotych. W tańszych dzielnicach Krakowa lub podkrakowskich miejscowościach koszty budowy domu są mniejsze, różnica to niższy koszt zakupu działki budowlanej. Koszt budowy domu w Krakowie czy poza Krakowem jest identyczny. Dobra lokalizacja domu w Krakowie to gwarancja wzrostu ceny nieruchomości w dłuższej perspektywie. W rozwiniętych krajach mimo kryzysu ceny domów w dobrych lokalizacjach nie spadają.

Budowa na drogiej działce w Starym Podgórzu Drogie działki na krakowskim Kazimierzu

Obiektywnie największą wartość domu stanowi grunt, który się pod nim znajduje.

Zakup domu od dewelopera

Kupno nowego domu od dewelopera to znacznie wyższy wydatek, deweloper chce zarobić na swojej działalności. Mało który deweloper proponuje nowe domy w Krakowie na dużych działkach 10arów. Deweloperzy z reguły oferują domy w Krakowie na działkach od 2arów do 6arów. Dom od dewelopera zwykle ma jedno lub dwa piętra, musisz się nabiegać po schodach ponieważ nie ma windy.

Winda w apartamentowcu krakowskim

Deweloperzy chcą zarobić, dlatego zwykle oferują domy bliźniacze lub szeregówki które można postawić ma małych działkach budowlanych. Deweloperzy naradzają się z bankowcami i budowlańcami jak zarobić więcej pieniędzy na budowie domów dla Krakowian.

Deweloper naradza się z bankowcem jak dostać kredyt Jak deweloperzy urządzają Kraków?

Zakup domu na rynku wtórnym

Zamiast samodzielnie budować dom w Krakowie albo dużo płacić za dom u dewelopera może lepiej się rozejrzeć na wtórnym rynku w Krakowie? Stare domy w Krakowie były budowane na dużych działkach.

Dom w stanie surowym Stary dom drewniany

Wtórny rynek mieszkań w Krakowie oferuje duży wybór domów dla rodzin. Za kilkudziesięciometrowe mieszkanie na Krowodrzy możesz kupić używany dom w Krakowie. Tanio kupujesz dom gotowy do zamieszkania na dużej działce a z biegiem czasu urządzasz dom po swojemu. Tradycyjne domy krakowskie będą zyskiwały na wartości, stare tradycje mieszkaniowe nie zaginą, przyszłe pokolenia Krakowian docenią urok tradycyjnych krakowskich domów - casus Wawelu!

Tagi: koszty budowy domu, wyceny działek, budowa domu jednorodzinnego, dobra lokalizacja, domy Kraków
Przeczytano: 26015
Oceń ten wpis bloga
1 głos

Trackback(0)

TrackBack adres do tego komentarza

Komentarze (1)

Zapisz się do RSS feed tego komentarza
W/w artykuł z 16.10.2011
0
Taki tekst jak ten i inne wczśniejsze, to raczej rzadkie przypadki w branży
pośredników nieruchomości.
Uznanie za pracowitość i stosowanie szerokiego asortymentu środków mających
przekonać zainteresowanych o profesjonaliźmie Pana Firmy i o tym, że warto dlatego skorzystać z jej usług.
S.K. , 19-10-2011 | url

Napisz Komentarz

mniejsze | większe
security image
Poniżej przepisz powyższy kod antyspamowy, wybacz nam, to ochrona przed robotami:

busy