Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość...

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2016    

Mieszkania Kraków - Biuro Nieruchomości

Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość. Oferty, lokale, wynajem, sprzedaż. Real Estate Agency Cracow

Home Współpraca Akty notarialne
Notariusz Email
wtorek, 08 marca 2011 22:14

Notariusz

Notariusz przygotowuje różne dokumenty notarialne. Kilkaset lat temu notariusza zwano rejentem. Rejent to była ważna persona, reprezentował króla na określonym terenie i spisywał ważne dokumenty notarialne. W czasach demokracji ludowej notariusz był urzędnikiem państwowym, którego Państwo zbyt nie szanowało. Komuniści nie dbali o regularne uzupełnianie zmian w księgach wieczystych.  Zmiana właściciela gruntu w przypadku osób prywatnych była dokonywana u Notariusza. Prywatnie obywatele polscy dbali o własność swoich nieruchomości.

Urzędnicy za socjalizmu, niestety, nie zawsze pilnowali, aby zmiana właściciela gruntu, właściciela domu lub mieszkania została odnotowana w Księdze Wieczystej. Obecnie odbija się to czkawką w wielu rejonach kraju, gdzie jako właściciele gruntu lub właściciele kamienicy figurują osoby z zagranicy. Księgi Wieczyste zawierają informacje o poprzednich właścicielach, często zdarza się, że właściciel gruntu to osoba, która już nie żyje.

Zaufany Notariusz

Notariusz to osoba zaufania publicznego.  Po zmianach ustrojowych na początku lat 90-tych ubiegłego wieku zawód notariusza powrócił do łask. Wolny rynek, szczególnie rynek nieruchomości drastycznie zmienił swoje oblicze. Liczba transakcji kupna-sprzedaży kamienic, gruntów wzrosła w postępie geometrycznym. Notariusze mają pełne ręce roboty, Rejenci sporządzają różne dokumenty  – pełnomocnictwo do reprezentacji, oświadczenia woli, testamenty i wiele innych.

Uczciwy Notariusz z Krakowa

Podstawowy dokument ważności kupna-sprzedaży nieruchomości to akt notarialny. Akty notarialne sporządzają notariusze w swoich kancelariach notarialnych. Obecnie używają komputera z edytorem tekstu, kiedyś to było gęsie pióro i pergamin. Akty notarialne musi asygnować swoim podpisem i pieczęcią notariusza. Notariusz prowadzi rejestr aktów notarialnych sporządzonych w swojej kancelarii.  Każdy akt notarialny Notariusz przesyła do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu, gdzie urzędnicy dokonują wpisu do Księgi Wieczystej o zmianie właściciela nieruchomości.

Nowoczesny Notariusz

Nowoczesny notariusz korzysta z przenośnego komputera (notebooka) i przenośnej drukarki. Czasy niemrawego rejenta powoli odchodzą w przeszłość. Technologia ułatwiła notariuszom pracę i obniżyła koszty działalności. Elastyczny notariusz w XXI wieku bierze laptopa pod pachę i wspólnie z deweloperem zaprasza przyszłych właścicieli nieruchomości do podpisywania dziesiątków aktów notarialnych. Miejsce podpisywania aktów notarialnych odpowiada przyszłym mieszkańcom, jest gdzie zaparkować, nie ma dużej kolejki (dobra organizacja pracy Notariusza) i cena jest negocjowana.

Nowoczesny notariusz z Krakowa

Opłaty u Notariusza

Ceny usług notarialnych są ograniczone od góry rozporządzeniem ministerialnym. Wysokość taksy notarialnej zależy od wartości nieruchomości. Opłata, jaką jest taksa notarialna można negocjować, pamiętając, że to wynagrodzenie notariusza za sporządzenie poświadczeń. Notariusz poświadcza zgodność podpisów stron transakcji i zgodność odpisu z Ksiąg Wieczystych z dokumentami. Dobry Notariusz sprawdza Księgę Wieczystą w dniu transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości.

Rejent pobiera również w imieniu Państwa Polskiego od czynności cywilno-prawnych oraz opłaty sądowe. Wszystkie rodzaje opłat zawierają akty notarialne. Przy wyborze Notariusza nie należy kierować się niską ceną taksy notarialnej ale jego rzetelnością i solidnością w podejściu do pracy.

Najlepsi Notariusze w Krakowie

Najlepsi notariusze w Krakowie współpracują z nami, solidnie sprawdzają Księgi Wieczyste, rzetelnie sporządzają akty notarialne i gwarantują  dokładne  sprawdzenie zgodności dokumentów.
Notariusz z Krakowa sprawdza Księgi Wieczyste

Akty notarialne sporządzane przez Notariuszy z którymi współpracujemy, zapewniają bezpieczny zakup mieszkania lub innej nieruchomości.

Trackback(0)

TrackBack adres do tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RSS feed tego komentarza

Napisz Komentarz

mniejsze | większe
security image
Poniżej przepisz powyższy kod antyspamowy, wybacz nam, to ochrona przed robotami:

busy