Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość...

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2016    

Mieszkania Kraków - Biuro Nieruchomości

Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość. Oferty, lokale, wynajem, sprzedaż. Real Estate Agency Cracow

Home Współpraca Podział nieruchomości
Geodeta Email
wtorek, 08 marca 2011 22:03

Podział nieruchomości wykonuje geodeta

Podział nieruchomości to skomplikowana operacja związana z obrotem nieruchomościami. Specjalista, który dokonuje podziału gruntu musi mieć nie tylko wykształcenie z zakresu kartografii ale i odpowiednie doświadczenie.  Po studiach w zakresie geodezji musi zdać szereg egzaminów i uzyskać uprawnienia zawodowe do wykonywania zawodu Geodety. Geodeta, w dawnych czasach zwany Mierniczy wykonuje pomiary gruntów.

Podział działek w Krakowie

Duże działki rolne w Krakowie najpierw mierzy Geodeta. Przygotowuje opracowania, które służą do przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli dany obszar (większość działek w Krakowie – 2011r.)  nie ma planu zagospodarowania, wówczas Geodeta dzieli dużą działkę na mniejsze działki. Geodeta sporządza mapę ewidencji gruntów, która służy właścicielowi nieruchomości do starania się o zmianę  przeznaczenia nieruchomości.

Geodeta Kraków

Prace geodezyjne

Prace geodezyjne muszą uwzględniać przyszłe instalacje teletechniczne na działce budowlanej. Nowy inwestor na rynku nieruchomości często musi zlecać badania gruntu, aby nie wybudować na podmokłym obszarze domu, który może się zapadać w ziemię. Doświadczony pośrednik nieruchomości zna teren na którym działa i wie, gdzie można zaoszczędzić na zaawansowanych pracach geodezyjnych.

Podział gruntów związany jest nie tylko z podziałem dużej działki na mniejsze. Właściciel działki musi uwzględnić wydzielenie części gruntu, części obmierzonej działki na drogę dojazdową do pozostałych działek budowlanych. Obmiar nieruchomości i wprowadzenie zmian do ewidencji gruntów i budynków to część zadań geodety. Geodeta sporządza również mapy gruntu do celów prawnych.

Scalanie działek Kraków

Podział gruntu zwykle ma miejsce w sytuacji posiadania dużej działki rolnej. Częsta sytuacja to scalanie działek budowlanych lub rolnych na potrzeby właścicieli nieruchomości. Działki budowlane lub działki rolne należy rozgraniczyć. Mierniczy mierzy dokładnie działki, sporządza mapę i stawia znaki graniczne (słupki). Staropolski zwyczaj odgraniczenia sąsiadujących działek to miedza, niekiedy przesuwana przez właścicieli gruntu.

Ewidencja gruntów i budynków

Ewidencja gruntów i budynków dokładnie opisuje numery działek, wielkość działek oraz właścicieli działek. Ten rejestr działek uwzględnia również budynki na których wybudowanie było potrzebne pozwolenie. Ewidencję gruntu w Krakowie prowadzi Wydział Geodezji Urzędu Miasta Krakowa i  starostwo powiatowe w Krakowie.  Regulację stanów prawnych nieruchomości przeprowadza się na podstawie wyników prac związanych z podziałem nieruchomości przeprowadzonych przez Geodetę.

Ewidencja gruntów Kraków

Bezpieczny zakup działki

Dobry geodeta z Krakowa załatwia podział nieruchomości solidnie i zgodnie z prawem. Najlepsi Geodeci w Krakowie dobrze mierzą działki budowlane co zapewnia  bezpieczny zakup działki budowlanej i bezpieczną budowę domu. Solidny Geodeta z Krakowa współpracujący z nami to wygoda dla Ciebie!

Trackback(0)

TrackBack adres do tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RSS feed tego komentarza

Napisz Komentarz

mniejsze | większe
security image
Poniżej przepisz powyższy kod antyspamowy, wybacz nam, to ochrona przed robotami:

busy