Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość...

Dzisiaj jest: 4 Styczeń 2016    

Mieszkania Kraków - Biuro Nieruchomości

Mieszkania w Krakowie zawsze mają wartość. Oferty, lokale, wynajem, sprzedaż. Real Estate Agency Cracow

Home Współpraca Audyt energetyczny
Audytor energetyczny Email
środa, 09 marca 2011 21:20

Audytor energetyczny

wykonuje badanie budynku pod kątem jego zapotrzebowania na energię cieplną. W wyniku badania budynku powstaje dokumentacja zawierająca analizy techniczne w zakresie termomodernizacji. Dokument końcowy z badania określany jest mianem: świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, popularnie zwany świadectwo energetyczne lub certyfikat energetyczny. Po zmianie Prawa Budowlanego od 1 stycznia 2009 roku każdy sprzedawany budynek mieszkalny powinien posiadać świadectwo energetyczne.

Świadectwa energetyczne

może sporządzać uprawniony audytor z odpowiednim wyższym wykształceniem, po zdaniu trudnego egzaminu w Ministerstwie Budownictwa. Specjalista od certyfikacji energetycznej budynków świadczy również usługi w zakresie doradzania w termomodernizacji budynku. Dobrze ocieplony budynek mieszkalny to ciepłe mieszkania, wiatr nie wywiewa gorącego powietrza. Powietrze nie ucieka przez ściany lub przez okna. Właściciel mieszkania oszczędza mnóstwo pieniędzy na ogrzewanie.

Świadectwa energetyczne Kraków

Ogrzewanie mieszkania

kosztuje z roku na rok coraz więcej pieniędzy. Gaz ziemny drożej średnio 2 razy do roku na przestrzeni ostatnich 8 lat. Polityka gazowa Państwa nie rokuje niższych cen gazu w przyszłości. Alternatywa dla gazu to węgiel, którego jest w Polsce pod dostatkiem. Ogrzewanie budynku węglem powoduje emisję CO2, której ograniczenia domaga się Unia Europejska. Węgiel drożeje z powodu wyższych kosztów jego wydobycia. Drewno na opał do pieca lub do kominka kosztuje w Krakowie najwięcej w całej Polsce.

Jak ograniczyć koszty ogrzewania mieszkania?

Koszty ogrzewania mieszkania to duża pozycja w domowym budżecie. Budżet domowy musi się domykać, nie rozwierać z roku na rok. Obniżenie kosztów zapewni termomodernizacja budynku, remont budynku, dzięki któremu spadnie zapotrzebowanie na energię cieplną. Państwo wspiera właścicieli budynków oferując im dofinansowanie remontu w postaci premii remontowej lub premii termomodernizacyjnej. Dofinansowanie Państwa polega na spłacie części kredytu zaciągniętego przez właściciela budynku na remont w wyniku którego spadnie zapotrzebowania na ciepło.

Finansowanie termomodernizacji

Właściciel budynku może sfinansować remont z własnych funduszy, jednak nie dostanie premii od Państwa. Kredyt na prace termomodernizacyjne zaciągnięty w banku BGK upoważnia inwestora do starania się o premię, o dopłatę do kredytu przez Państwo. Premia modernizacyjna nie jest dostępna dla każdego inwestora. Mogą się o nią starać właściciele budynków, którzy wcześniej zamówili audyt energetyczny u certyfikowanego audytora energetycznego. Audyt energetyczny zawiera analizy ekonomiczne wykazujące oszczędności z tytułu remontu.

Mieszkania na sprzedaż

powinny posiadać świadectwo energetyczne zgodnie z ustawą z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane (Dz. U. Nr 191). Certyfikaty energetyczne są obowiązkowe nie tylko dla budynków wielorodzinnych. Budynki jednorodzinne w Krakowie, budynki biurowe, akademiki w Krakowie, hotele i magazyny też muszą posiadać świadectwa energetyczne. Obowiązek jego sporządzenia powstaje w momencie gdy budynki są sprzedawane lub wynajmowane.

Zaufany audytor energetyczny z Krakowa

współpracujący z nami posiada wszelkie uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Zaufany audytor wykonuje prace certyfikacyjne rzetelnie, sporządza świadectwa energetyczne w Krakowie i okolicach. Sprawdzony audytor to nasz kolejny atut na rynku nieruchomości w Krakowie.  Zapraszamy do współpracy w zakresie sprzedaży mieszkania.

Trackback(0)

TrackBack adres do tego komentarza

Komentarze (0)

Zapisz się do RSS feed tego komentarza

Napisz Komentarz

mniejsze | większe
security image
Poniżej przepisz powyższy kod antyspamowy, wybacz nam, to ochrona przed robotami:

busy